Informujemy, że zgodnie z zasadami opisanymi w dokumencie „Polityka prywatności” Administrator wykorzystuje w Sklepie internetowym pliki typu cookies (tak zwane ciasteczka).
Korzystanie ze Sklepu internetowego oznacza akceptację obowiązujących w nim zasad Polityki prywatności.

PROMIENNIKI PODCZERWIENI

Promienniki podczerwieni

Ogrzewanie na podczerwień to obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie, znajdujące zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się tanie ogrzewanie. Proces emisji ciepła w tej technologii działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu elektryczne grzejniki na podczerwień są wyjątkowo wydajne. Promienniki podczerwieni korzystają ze znanej już od lat technologii, wykorzystywanej dotychczas głównie w medycynie, między innymi dermatologii i reumatologii. Mowa o promieniowaniu podczerwonym. Nazwa technologii jest znana niemal każdemu, ale mało kto wie, jak panele na podczerwień mogą czerpać z niej jakiekolwiek korzyści.

Należy podkreślić, że promieniowanie podczerwone jest w pełni prozdrowotnym, naturalnego pochodzenia rozwiązaniem, dlatego też używają go różne dziedziny medycyny, a także promienniki podczerwieni. Podczerwień jest całkowicie ekologiczna, promieniowanie słoneczne stanowi najbardziej odczuwalne przez człowieka jej źródło. Ogrzewanie na podczerwień działa w ten sam sposób co Słońce. Wytwarza fale, które po zetknięciu się z dowolną powierzchnią ocieplają ją. Jednocześnie ciepło jest absorbowane oraz oddawane do otoczenia, z tym że w innym kierunku niż tradycyjne grzejniki. Dzięki temu panele na podczerwień rozprowadzają temperaturę równomiernie w całym pomieszczeniu, niwelując efekt tak zwanych „zimnych kątów”. Ogrzewanie w technologii podczerwieni działa wspomagająco w chorobach reumatycznych i alergiach, ponadto ogrzewanie podczerwienią prowadzi do osuszania tynków i eliminowania ryzyka rozwoju grzybni.

Panele grzewcze na podczerwień to maksymalny komfort cieplny na wyciągnięcie ręki. Sposób działania grzejników produkowanych w technologii podczerwieni pozwala na zamontowanie ich w niemal dowolnym miejscu. Promienniki podczerwieni sprawdzają się przede wszystkim jako ogrzewanie ścienne ale także jako ogrzewanie sufitowe, z powodzeniem zastępując kaloryfery. Właśnie w tych miejscach zwykle montuje się ogrzewanie na podczerwień. Grzejnik elektryczny na podczerwień można zamontować zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Promiennik podczerwieni zaczyna działanie natychmiast po włączeniu, rozprowadzając w pomieszczeniu delikatne promieniowanie cieplne.

PROMIENNIKI PODCZERWIENI – ZALETY

Promienniki podczerwieni

System ogrzewania poprzez panele grzewcze ma bardzo wiele zalet. Najczęściej podkreślanym atutem jest komfort użytkowania. Promienniki podczerwieni to praktycznie bezobsługowe urządzenia. Działają samodzielnie, ale pozwalają też na własnoręczną regulację temperatury. Bardziej zaawansowane modele paneli na podczerwień posiadają wbudowany programator cyfrowy, który można ustawiać w cyklu nie tylko dobowym, ale nawet tygodniowym.

Panele grzewcze na podczerwień nie powodują konwekcji powietrza, nie dochodzi więc do wznoszenia się kurzu czy drobnoustrojów. Takie działanie docenią zwłaszcza alergicy, tym bardziej że promienniki podczerwieni wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości, w przeciwieństwie do grzejników posiadających ożebrowanie. Jednak system ogrzewania na podczerwień ma też inne zalety w kwestii zdrowia. Nie wysusza powietrza, pozostawia suche ściany, dzięki czemu zapobiega rozwojowi pleśni, stymuluje układ immunologiczny i dobrze wpływa na samopoczucie reumatyków.

Promienniki podczerwieni to wyjątkowo zdrowe źródło ciepła, które jednocześnie jest bardzo ekologiczne. Nie wymaga bowiem spalania paliwa, a potrzebną elektryczność można zdobyć ze źródeł odnawialnych, nie przyczynia się więc do powstawania smogu.

Promiennik podczerwieni działa całkowicie bezgłośnie, co zapewne docenią osoby starsze czy wrażliwe na hałasy, którym pracujące kaloryfery mogą przeszkadzać – szczególnie nocą podczas snu – ze względu na emitowane przez nie odgłosy.

W kwestii takiej jak grzejniki na podczerwień cena również zasługuje na uwagę. Nasze systemy cechują się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Do tego dochodzi niskie zużycie energii oraz brak kosztów związanych z serwisowaniem, ponieważ panele grzewcze są właściwie bezawaryjne.

PROMIENNIKI PODCZERWIENI – RODZAJE

Promienniki podczerwieni

Ceramiczne promienniki podczerwieni to jakość, użyteczność, funkcjonalność i nowoczesny design w jednym. Eleganckie i stylowe, doskonale sprawdzą się w każdym domu. Efektowne a zarazem ekonomiczne, cieszą oko, koją zmysły i pozytywnie wpływają na zdrowie. Nasze panele grzewcze na podczerwień w obudowie ceramicznej występują w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu taki promiennik podczerwieni może służyć nie tylko jako grzejnik elektryczny, ale także jako estetyczny element aranżacji wnętrza. Termoregulator wbudowany w obudowę gwarantuje komfort termiczny oraz bezpieczeństwo.

Estetyczne i niebywale wytrzymałe szklane promienniki podczerwieni komponują się z każdym wykończeniem wnętrza. Materiałem użytym do ich produkcji jest szkło hartowane, dzięki czemu są to bardzo trwałe grzejniki elektryczne, a zarazem bardzo eleganckie i stylowe. Szklany panel grzewczy zamontowany na ścianie sprawdza się przede wszystkim jako ogrzewanie do łazienki, podstawowe lub dodatkowe, służące do dogrzania pomieszczenia. Nasze promienniki szklane występują w dwóch wariantach kolorystycznych, białym lub czarnym, oraz posiadają wbudowany termoregulator, przy czym najnowszy model z tej linii umożliwia sterowanie ciepłem przez WiFi.

Stalowe panele grzewcze na podczerwień należą do grzejników hybrydowych, wykorzystujących zjawisko promieniowania długofalowego w paśmie podczerwieni oraz klasycznej konwekcji. Daje to efekt równomiernego ogrzania pomieszczenia. Promienniki podczerwone tego rodzaju wykonane są z blachy stalowej, lakierowanej epoksydowo i odpornej na wysoką temperaturę. Część naszych paneli stalowych posiada termoregulatory wbudowane, pozostałe zostały wyposażone w prosty przełącznik typu ON/OFF.

Zewnętrzne promienniki podczerwieni to nowość na polskim rynku. Taki promiennik podczerwieni posiada specjalną obudowę z dodatkiem nanomateriału i został zaprojektowany z myślą o podwyższonej klasie szczelności, dzięki czemu może służyć jako całoroczne ogrzewanie zewnętrzne, a także do pomieszczeń zamkniętych ale o dużej kubaturze lub też słabo izolowanych. Zewnętrzny promiennik podczerwieni sprawdzi się jako ogrzewanie na taras, na balkon czy werandę, a także do ogrodu lub altanki. Nasze promienniki zewnętrzne nie tylko posiadają pilota w zestawie, ale również umożliwiają zdalne sterowanie ogrzewaniem przez aplikację.